AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-02-2021 16:30:38

Spor camiası Başkan Türkmenoğlu öncülüğünde Bakan Kasapoğlu ile buluştu

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van'da faaliyet gösteren spor taban birliklerini Van'a ve ilçelerine ilk etapta 200 milyonluk Yatırım müjdesi açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür etmek için buluşturdu.


AK Parti İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi için yeniden Van'a gelen Bakan Kasapoğlu ile spor taban birlikleri arasında bir görüşme gerçekleşti.


Bakan Kasapoğlu, Nur Tatar Spor Salonu buluşma Van'da faaliyet gösteren spor camiasıyla bir araya geldi. Yapılan görüşmeye Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti Van Milletvekilleri MKYK Üyesi Osman Nuri Gülaçar, Abdulahad Arvas ve İrfan Kartal'ın yanı sıra; TÜFAD Van Başkanı Mehmet Tuğrul, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Van Şube Başkanı Cengiz Polater, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Van Şube Başkanı Ahmet Bayram, Boks İl Temsilcisi Ayhan Öz, Futbol Antrenörü Ayhan Öztürkçü, Futbol Antrenörü Bengin Çakay, TÜFAD Başkan Yardımcısı Erdal Özşener, İl Hakem Kurulu Başkanı Erol Akyürek, Judo İl Temsilcisi Gürsel İzcier, Futbol Kulübü Başkanı İbrahim Akyürek, İl Tertip Komitesi Başkanı ve ASKF Genel Sekreteri Nurettin Tuğrul, Atletizm Antrenörü Minür Akkoyun katıldı.


"CUMHURBAŞKANIMIZA YAPILAN DUANIN AYNISINI SİZE EDİYORUZ"
2021 yılı Yatırımlarında Van'a yapılması kararlaştırılan spor sahaları ve salonlarının, semt sahalarının, gençlik merkezlerinin çok değerli yatırımlar olduğunu söyleyen TÜFAD Van Şube Başkanı Mehmet Tuğrul Bakan Kasapoğlu'na spor camiasını kabulleri için heyet teşekkür aldı .
Başkan Tuğrul konuşmasında; "Sayın bakanım, bir açılış töreninde Diyanet işleri başkanımızın Cumhurbaşkanımız için duayı biz de burada sizin için yapıyoruz. 'Allah sizlerden ve emeği geçen herkesten razı olsun' şimdi artık bu sahaları ve salonları doldurmak biz spor camiasının görevidir. Bir yolu da kulüpleşmektir Bu kulüplere belediyelerin ve kamu kurumlarının katkısı halinde gençlerin spora ilgisi fazlalaşır, gençlerin ilgisi arttıkça siz değerli bakanımızın Yatırımlarının ne kadar Yatırımlar olduğunu ortaya koymaktadır "ifadelerini ifade eder.


MHK Bölge Sorumlusu Zafer Korkmaz ise, "2021 yılı için Van'da yapılması kararlaştırılan Yatırımlara teşekkür etti. Yatırım alanlarını doldurmak için bende Mehmet bey gibi düşünüyorum, kulüp sayılarımızı artırmamız lazım. Van'da futbol kulübü sayımız 38 olsa da faal olan kulüp sayımız 12 ' Yatırım alanlarını bizim bu gençlerle doldurabilmemizin, ulaşabilmemiz yolu belediyelerin, kamunun açılacak kulüplere desteğinin gerekli olduğunu dile getirdi.


TFF HGD Başkanı Taner Coşkun'da; "Van'a tarih boyunca ilk varsayılan bu denli büyük bir Yatırım yapılıyor Biz isteriz ki; bu Yatırımların yanına birde amatör sporcularımız için oturma evleri kurulsun Spor taban birlikleri tek çatı altında toplansın" diye konuştu.


ASFK başkanı Cengiz Polater Van'a yapılan Yatırımlar için Bakan Kasapoğlu'na teşekkür ederek konuşmasında; Van'da faaliyet gösteren 38 futbol kulübünün ortasında, bazı takımlarımız toplantılarına katılamıyor, bu ara vermeler kulüp sayımızın az olduğunu göstermez. Bu yatırımlar ve kulüplerine vereceği destekle aksaklıkların kısa sürede giderilebileceğini ifade etti.


Boks Van İl Temsilcisi Ayhan Öz ise, şu anda milli takım kampında bulunan 10 boksör arasında Van'dan 3 boksörün olduğunu belirterek, sorulacak tesislerden bu memnuniyetini dile getirerek Bakan Kasapoğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkür etti.


Van spor tarihinde ilk defa böylesi bir Yatırımın söz konusu vurgulayan Tekvando Van İl Temsilcisi Murat Yazlık, Bakanımıza, Valimize, onun 3 milletvekillerimize, il başkanımız Kayhan Türkmenoğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkürler ediyorum. Amatör kulüplerimiz sıkıntı çekiyor, sizler amatör kulüplerimize yardım elbette. Düşünce ki; içinde sohbetimiz salona ismini veren Nur Tatar sıkıntıları başka şehre ve başka kulübe gitmek zorunda kalmıştır. Umarız ki; bakanlığımızın Yatırımları ve destekleri benzer sorunların yaşanmasının önüne geçecektir. Bazı çalışmalarımız var tekvando sporu ile ilgili zatı dosya halinde sunmak istiyorum diyerek bakan Kasapoğlu'na bir dosya seçme sözlerini tamamladı.


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Amatör spor taban birliklerinin tek çatı altında, amatör spor kulüplerinden sorumlu Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kaçmaz beye iletin, bu talebiniz karşılık bulacaktır. Ayrıca unutmayın, biz spor tesislerini amatör sporun gelişmesi, gençlerimizin içine düştükleri boşluktan kurtulması için yaptık. Sizler buraları kullanılabilir, İçinde bizim Nur Tatar spor salonundan da istifade edebilirsiniz "dedi.


Kasapoğlu, "Biz Bakanlık olarak Van'ı sporun üssü, pilot bölge ilan ettik. İlan ettiğimiz yatırımların mahallere dolaşmak için 120 adet sepet potası İl Müdürlüğümüze gönderdik. Eğer talep artarsa gönderdik. Bir 120 basket potası daha gönderebiliriz Spor tesisimizin olmayacağı hiçbir köy dahi bırakmayacağız Ayrıca pandemi kapalı olan okullarımızın spor salonlarını sayın Valimizle de görüştüm ileri de amatör sporcu takımları açacağız Buradan ilan ediyorum; Van Türkiye'de sporun merkezi olacak, sizlerin de katkısı ve Vanlı genç sporcular bütün Türkiye'ye örnek olacak "sözlerini ifade edecek.


Toplantı, Van'da faaliyet gösteren spor camiasının Bakan Kasapoğlu'na teşekkür plaketi takdim etmesinin ardından sona erdi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.