AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
28-02-2021 10:54:15

İnsan Hakları Başkanı Av. Hatice Özmen, 28 Şubat postmodern darbesine ilişkin açıklama yaptı

İnsan Hakları Başkanlığından '28 Şubat postmodern darbesine ilişkin açıklama yapıldı.


İnsan Hakları Başkanı Av. Hatice Özmen'in yaptığı açıklamada, 28 Şubat 1997’de dönemin başbakanı merhum Necmettin Erbakan hükümetine karşı yapılan post modern darbenin üzerinden 24 yıl geçtiği belirtildi.


28 Şubat 1997’de toplanan Milli Güvenlik Kurulu’ndan siyasi, dini, toplumsal ve ekonomik alanlarda milletimizi büyük bir kaosun ve baskı düzeninin içerisine sürükleyecek kararların alındığına vurgu yapan Özmen, "özellikle asker ve yargı içerisinde örgütlenmiş azınlığın, diğer kamu bürokrasisini de işin içerisine katmak suretiyle toplum üzerinde oluşturdukları baskı ortamı, öncelikle milli iradenin tecellisiyle teşekkül etmiş siyasal iktidarı hedef almış ve hükümet istifaya zorlamıştır" ifadelerini kullandı.

Özel harp taktikleriyle oluşturulan hukuk dışı anti demokratik uygulamalar için şehir ve kasabalarda gayrı meşru çeteler kurulduğu belirten Özmen açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


"Cadı avına çıkmış Avrupalılar gibi başörtüsü avcılığı başlamıştı. Okulların ve üniversitelerin attığı başörtülü öğrencilerin sayısı hayli fazlaydı. Başörtülü analar evlatlarının mezuniyet törenlerine alınmıyor, okullarını birincilikle bitirmiş öğrenciler ise törenlere alınmadığı gibi aşağılanıp, hakarete uğruyor ve darp ediliyorlardı. 28 Şubat1997 kararları ve uygulamaları ile siyaset tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. O günün vesayetçi ve milletten kopuk mülki ve askeri erkânının batılı ülkelerden ve İsrail’den aldığı desteklerle yaptığı darbe, çok kısa sürede milletimizden gereken tokadı yedi. Çok değil 5 yıl sonra milletimiz AK Parti ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidara getirerek 1000 süreceklerini sandıkları darbeyi kısa sürede tarihin çöp sepetine attı. AK Parti her zaman 28 Şubat mağdurlarının yanında olmuş ve İnsan Hakları ihlallerini ortadan kaldırmak için birçok girişimde bulunmuş, o günlerin izlerini teker teker silmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında 28 Şubat süreci tarihe karışmış ve yaşanan demokrasi ve Hak ihlalleri giderilmiş, askeri vesayet bir daha geri dönemeyecek şekilde geride bırakılmıştır. AK Parti Van İl Başkanlığı İnsan Hakları Başkanlığı olarak 28 Şubat mağdurlarının yaşadıklarını unutmadık ve unutturmayacağız. Bu vesile ile 28 Şubat mağdurlarını anıyor, ölenlere Allah’tan rahmet , hayatta kalanlara uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz. Allah bir daha ülkemize o günleri yaşatmasın."

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.