AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
27-02-2021 16:54:24

İl Başkanımız Türkmenoğlu, Van Ekonomi Konseyi ile bir araya geldi

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve İl Başkan Yardımcıları Van Ekonomi Konseyinin istişare toplantısına katılarak istişarelerde bulundu.


AK Parti Van İl Başkanlığı tarafından Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Ekonomi Konseyi Dönem Başkan Kadri Salaz, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve Van Ekonomi Konseyi üyeleri katıldı.


Van Ekonomi Konseyi aylık olağan toplantısı öncesinde konsey üyeleri ile bir araya gelen İl Başkanı Türkmenoğlu, pandemi sürecinde iş yerleri kapalı olan Van esnafının her zaman yanında olduklarını ve olacaklarını ifade etti.


Kentin sorun ve sıkıntılarının tespiti ve çözüme kavuşturulmasının ancak Van’da oluşacak birlikteliklerle sonuca ulaşacağını ifade eden Türkmenoğlu, Ekonomi Konseyinin bu kent için büyük bir kazanım olduğunu belirtti.
Ekonomi Konseyinin kentin faydasına olabilecek kararlarını sonuna kadar destekleyeceklerini vurgulayan Türkmenoğlu, “İlimizin ekonomik verilerine baktığımızda AK Parti hükümetinin 2002’den bu yana büyük reformlar yaptığını hep beraber görüyoruz. Eğitim, Havayolu taşımacılığı, Tarım ve Hayvancılık, sanayi alanlarında inanılmaz büyümeler kaydetmişiz. Sosyal devlet anlayışı içerisinde hükümetimizin aldığı kararlarla yapılan ekonomik yatırımlar, Van’ı büyüyen bir kent haline getirmiştir. Van artık kabuğuna sığmayan bir şehir olarak güçlü lider, güçlü hükümet ve güçlü irade ile büyümeye devam edecektir. Bizlerin siyasi iradenin temsilcileri olarak Van ekonomisinin Türkiye şartlarına ayak uyduracağı zeminin oluşmasına katkımız, sizlerin göstereceği iş birliğiyle mümkündür, bu kararlılık Van’ı daha da yukarılara taşıyacaktır. Bundan böyle Konuşmamız gereken konular hükümetimizin politikaları değil, ilin dinamiklerinin bu şehre ne kattıkları ve katacakları olmalıdır” dedi.


KAPIKÖY AK PARTİ HÜKÜMETİNİN ESERİDİR
Kapıköy ile ilgili hedeflerinin sınır kapısını transit geçişe kavuşturmak olduğunu söyleyen Başkan Türkmenoğlu, “Uzun yıllar küçük araç geçişlerine açık olan sınır kapısını 24 saat transit geçişe açık olması yönünde uğraş veriyoruz. Sizlerin bizim bu uğraşlarımıza katkı sunması ancak yapacağınız işbirliği ile mümkün olacaktır. Kentin dinamiklerinin bir araya gelmesi şart. Bizim transit geçişle ilgili uğraşımızı başarıyla neticelendirebilirsek sosyal ve ekonomik anlamda herkesin ve her kesimin zenginleşeceğini ifade etmek istiyorum. Bizler AK Parti teşkilatı olarak milletvekillerimizle birlikte bu çabayı gösterirken sizlerin de birlik ve beraberliğinin siyasi görüş ayrımına girmeden, ideolojik takıntılara düşmeden en üst düzeyde olması gerekmektedir. Bütün bunlar şehrimizi hak ettiği yere taşımada öncü rol oynayacaktır bunun yanında Ekonomide söz sahibi olan hemşehrilerimizin de üretime katkı sunarak, belirlenen hedefler doğrultusunda bizlere destek olması gerekiyor. Ufku geniş arkadaşlarımız da görüş ve düşünceleriyle, yatırımları ile istihdama önemli katkılar sunmalıdırlar. Esnafımızın zorlu pandemi sürecinde sıkıntılar geçirdiği dönemde kimse kendisine rant devşirmesin. Gelin hep beraber güç birliği içerisinde hedeflerimizi konuşalım. Niyetimiz, gayretimiz ve amacımız sadece Vanlıya ve memlekete hizmet edecek şekilde olmalıdır” ifadelerini kullandı.


GÜLAÇAR, "1 MART SONRASI KISITLAMA VE KAPIKÖY İLE İLGİLİ ÖNEMLİ GELİŞMELER OLACAK"
Toplantıya telefon bağlantısı ile katılarak bu zorlu sürecin en kısa sürede atlatılması için Van Milletvekilleri ve AK Parti Van İl Teşkilatı olarak üzerlerine düşen bütün çalışmaları yürüttüklerini belirterek, "Sağlık Bakanlığı pandemi kurulunun yetkilerinin İl Valiliklerine devredileceği 1 Mart 2021 gününden hemen sonra Van valiliğinin il pandemi kurulunu toplayıp lokanta ve kafelerin açılmasını sağlayacak adımların atılması yönünde beklentilerimiz vardır. Kapıköy sınır kapısının da bu tedbirler kapsamında açılmasının gecikmeyeceğini ümit ederek, ekonomi konseyinin toplantılarının iş birliği ile yapılması halinde Van halkına büyük katkıları olacaktır" ifadelerini kullandı.


EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Gerekli sağlık tedbirlerinin alınarak Kapıköy'ün açılması yönünde beklentileri olduğunu belirten Başkan Salaz'da, "Bu alanda çalışmalarını sürdüren ve emek veren başta Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Van Milletvekilleri, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.