AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
03-02-2021 12:27:36

İl Başkanı Türkmenoğlu Milletvekilleri ile Birlikte İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi


AK Parti toplantı salonunda gerçekleşen haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına AK Parti MKYK Üyesi, Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Abdulahad Arvas , İrfan Kartal ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 


Gerçekleşen toplantıya başkanlık eden AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Mehmet Muharrem Kasapoğu ilimize yapacağı ziyaret için aradığında ben Ankara’da hasta olan ağabeyimle birlikteydim. Daha önce yaptığımız görüşmelerde, Van için düşündükleri yatırımlar için vakit geldiğini ve Van programı için geleceğini belirtince aynı gün Van’a döndüm. Şimdi aramızda bulunan sayın milletvekillerimiz Osman Nuri Gülaçar, Abdulahad Arvas ve İrfan Kartal’da toplantımıza teşrif ettiler.


Sayın bakanımızı ve heyetini Van’da ağırlamanın büyük bir sevincini yaşadık. Siz değerli Yönetim Kurulu , Kadın ve Gençlik Kolları üyelerimizin sayın Bakanımızın toplantısına büyük bir iştiyakla katılması da bizi ayrıca memnun etmiştir. Değerli dava arkadaşlarım Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Van’a yapacağı yatırımlalar Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarıdır. Van genç nüfus oranında Türkiye’de birinci sıradadır. Bu gençliği milletine devletine bağlı birer birey olarak yetişmesi ona sağlanacak maddi ve manevi imkânlarla mümkündür. Sporun her alanında çok başarılı gençlerimiz var ayrıca bu gençlerle birlikte başarılı olmak isteyen binlerce gençlerimiz alanlarında başarılarını arttıracak imkanlardan mahrum şekilde gayret gösteriyorlardı. Biz AK Parti il başkanlığı olarak her üç milletvekilimiz de olmak üzere bu gençlerimize imkan sunabilmek için gayret içerisine girdik ve nihayet bildiğiniz gibi Bakanlığımız Van spor camiasının bile beklentilerinin üstünde bir yatırımlar paketi müjdesi verdi. Allah’ın izniyle bu yıl içerisinde bu yatırımlarımız halkımızın gençlerimizin hizmetine sunulacaktır. Bütün bu yatırımlara rağmen bazı kişilerin ve çevrelerin yatırımları göz ardı ettirme gayretlerine takılmayalım. Derdi ve gayreti Van olanlarla, derdi olmadan Van üzerinden siyaset yapanları halkımız ayıracak ferasete sahiptir. Biz yolumuza ve Vanlıya hizmete devam edeceğiz.


“AK Parti teşkilatlarımız her zaman çalışma halindedir”


Türkmenoğlu “ Teşkilatlarımızın her zaman çalışma halinde olduğunu belirterek,” Hükümetimizin yaptığı hizmetler sosyal ve ekonomik alanlar açmıştır. Bu nedenle hiçbir zaman bekleyen, susan bir teşkilat olmadık. 7/24 faaliyet içerisindeyiz. Sosyal medya üzerinde belli grupların saldırılarına gereken en iyi cevapları verdik ve vermeye de devam edeceğiz.


“Üretimle İşsizliğin Önüne Geçmek Mümkündür”


İşsizliği önüne geçmek için hükümetimiz her türlü desteği veriyor. Genç müteşebbislerin devletin verdiği desteği almak için kurumlara proje sunması ve oradan alacakları desteklerle Van’da üretime geçmeleri gerekir. Geçen yıl genç müteşebbislerden 730 kişi devletten aldığı 30.000 TL lık desteklerle üretime geçmiştir. İsteriz ki hemşerilerimiz bu destekleri kullanarak tüketen bir şehir değil üreten bir şehir haline getirirler Van’ı. Van’ın işsizliğinin önüne ancak üreterek geçebiliriz” dedi.
İl Başkanı Türkmenoğlu son olarak parti yöneticilerine çağrıda bulunarak “İşsiz gençlerimizi üretime dönük yatırımlara katılmaları konusunda ikna edin, devletimiz her türlü imkanı sunarken işsiz gençlerimizin bu imkanları kullanmaları yönünde tavsiyede bulunun” diye konuştu.

 

AK Parti Van Milletvekili Abdullahad Arvas’ta yaptığı konuşmada “81 İlde çevre ajansları kurulacak, bu ajansın yönetiminde sivillerde olacak biz üç milletvekilleri olarak çevre konusundaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Önceliklerimiz arasında çevre yolu var. İlimize üç adet aile sağlık merkezi açıyoruz . Ayrıca üç adet gölet projemiz de kabul gördü. Gevaş, Özalp, ve İpekyolu ilçelerimizde . Kapıköy’le alakalı çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Ben kendim bakanların tamamıyla görüşmeler yaptım. Burada da Vanlı iş insanları ve turizmcilerle defalarca görüşmeler yaptım. Van halkıyla el ele vererek Kapıköy’ü hep birlikte açacağız” müjdesini verdi.
Milletvekili İrfan Kartal’da “ Bizler milletvekilleri AK Parti teşkilatlarımızın ve hemşerilerimizin Ankara’da ki sesi olmaya devam edeceğiz” diyerek konuşulan diğer konularda hemfikir olduğunu söyledi.


AK Parti MKYK Üyesi Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ise “Seçildiğimiz günden bu yana büyük milletvekilleri olarak memleketimiz için çalışıyoruz. Zorlu pandemi sürecine rağmen üretime katkılar sunduk. Kapıköy ile ilgili geçen hafta da girişimlerimiz oldu. Sınır kapısının ilk kapandığı dönemde hem Türkiye’de hem de İran’da hastalığın en pik dönemleriydi. Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirlerle salgın neredeyse bitmek üzeredir. Girişimlerimiz sonucu en kısa sürede Kapıköy’ün açılmasını ümit ediyoruz. dedi

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.