AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
18-12-2020 16:52:46

Çaldıran İlçe Teşkilatımızın girişimleriyle husumet sona erdirildi.

 

Van Çaldıran'da siyaset tartışması yüzünden aralarında kan davası çıkan iki aile 6 yılın ardından parti teşkilatlarımızın girişimleriyle barıştırıldı.

Çaldıran ilçesine bağlı Sarıharman Mahallesi'nde 6 yıl önce yerel seçimlerde bir uyuşmazlıktan dolayı Ayaz ve Akyavuz aileleri arasında yaşanan ve bir kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olay sonrası meydana gelen husumet AK Parti Çaldıran ilçe teşkilatımızın girişimleriyle barışla sonlandı. İki aile arasında meydana gelen husumet, korona virüs tedbirleri kapsamında Çaldıran Belediyemizin organizasyonu ile Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari ve Çaldıran AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Çiftçi’nin arabuluculuğuyla sona erdirildi. Mahallede düzenlenen barış töreninde Ayaz ve Akyavuz ailesinin mensupları Kur’an-ı Kerim’in altından geçerek husumete son verdiler.

Barış programında bir konuşma yapan Vali Bilmez, Akyavuz ve Ayaz aileleri arasında insanlığın istemediği acı bir olayın yaşandığını belirtti. Kan davası gütmek ve bu dava üzerine savaşmanın dünyanın en kolay işiyken, onu barışla sonlandırmanın en zor iştir diye ifade eden Vali Bilmez, “Kan davasını barışla sonlandırmak; yiğitlerin, erkeklerin ve hayırseverlerin işidir. Mahalle muhtarlarımız, belediye başkanımız, ilçe başkanımız, kaymakamımız ve ilçe jandarma komutanımız 6 yıldır devam eden fitnenin son bulması için araya geldiler. Hazreti Resulullah (SAV) bütün kan davalarını ayağının altına aldığı gibi bu kan davasını da Kur’an-ın hakemliğinde, misafirlerimizin şahitliğinde bir birimize söz vererek, bu kötülüğü aramızda kaldıracağız. Fitnecilere, fesatlara ve şeytanlara fırsat etmeyeceğimize dair birbirimize Kur’an-ın hakemliğinde söz verdik” dedi.

AK Parti Çaldıran İlçe Başkanı Mehmet Ali Çiftçi ise, “AK Parti'nin öncülük ettiği ve İlçe teşkilatının yoğun çabaları sonucunda, Sarıharman  Mahallesinde (Çaçur) uzun yıllardır devam eden, Akyavuz ve Ayaz aileleri  arasındaki husumet sona erdirildi. Van Valimiz Mehmet Emin Bilmez'e, Çaldıran Kaymakamı Yusuf Durani Dinç'e, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari'ye, İlçe Koordinatörümüz Nurettin Gözütok'a ve Kanaat Önderlerimiz'e barışa verdikleri destek ve katkılarından dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ömer Keskin tarafından okunan duayla aralarında husumet bulunan iki ailenin önde gelenleri olan Nevzat Ayaz ve Mehmet Sıddık Akyavuz tokalaşarak barıştı.

Törene Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bilmez'in yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Çaldıran Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, AK Parti Çaldıran İlçe Başkanı Mehmet Ali Çiftçi, AK Parti Van İl Başkanlığını temsilen İlçe Koordinatörü Nurettin Gözütok, mahalle muhtarları, bölgenin tanınmış kanaat önderleri, Ayaz ve Akyavuz ailesi yakınları katıldı.

 

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.