AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
06-07-2021 13:08:37

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı'ndan Van'a Çıkarma

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programı kapsamında Van'da bir dizi programa katıldı.


Sabah saatlerinde Van'a gelen Kadın Kolları Genel Merkez heyeti, gazeteciler ve kadın Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya geldi. Genel Başkan Keşir'in Van ziyaretinde; Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, MYK Üyesi Pınar Aksoy, MYK Üyesi Aslı Seren, MKYK Üyesi Hatice Atan, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran eşlik etti.


Kentteki gazeteciler ve kadın STK'ları buluşmasında konuşan Genel Başkan Keşir, ülke üfusunun yarısını oluşturan kadınların, üretimin önemli bir mekanizması olduğunu belirtti.
Daha sonra, Van Devlet Tiyatrosu'nda başarılı iş kadınları ile işe devlet destekleri ile başlayacak olan kadınlara yönelik düzenlenen programa katılan Keşir, nüfusun yarısını kadınların oluşturduğuna işaret etti. Program kapsamında bugüne kadar 12-13 ili ziyaret ettiklerini ancak en yoğun katılımlı toplantıyı Van'da gerçekleştirdiklerini belirten Keşir, bu toplantıların kendisi için çok önemli olduğunu vurguladı.


Kadınların çözüm bekleyen pek çok sorununun olduğunu ifade eden Keşir, şunları kaydetti:
"Biz politikacıların birinci görevi bu sorunları çözmektir. Siyasete, bu sorunlara olan itirazımız nedeniyle başladık zaten. Siyaseten sorunlara çözüm üretilmesi gerektiği ayrı bir konudur ve bu konu bizim görevimizdir. Kadınlar hem biyolojik olarak hem de becerileriyle üretimin önemli bir mekanizmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözünü sahneye koyduk. 'Kadını dışlayan toplum, gücünü ve potansiyelinin yarısından vazgeçmiş demektir.' İşte biz o güç ve potansiyeli sizlere tekrar hatırlatmak için geldik. Elbette ki siz onları biliyorsunuz. Valimize ve il müdürlerimize teşekkür ediyorum. Hükümetimizin kadınlara farklı konular üzerinden verdiği hibe ve destekleri var. Bireysel ve kooperatifler aracılığıyla üretim yapan kadınlara bu destekler veriliyor."


"Üretken bir annenin kızıyım"
Kadın girişimciliğini desteklemek için yola çıktıklarını anlatan Keşir, sahada yaptıkları taramada bazı illerde bu desteklerin hak edildiği kadar bilinip uygulanmadığını gördüklerini aktardı.


Çok üretken bir annenin kızı olduğunu dile getiren Keşir, şöyle konuştu:
"Annem yıllarca ev eksenli çalıştı. Çok iyi bir terziydi. Annemi mutfaktan çok dikiş makinesinin başında hatırlarım. Çünkü İstanbul'da memur maaşıyla çocuk okutmak çok zordu. Annem sırf çocuklarını okutmak için gece gündüz çalıştı. O üretken annenlerin çocuklarıyız. Sizler de öyle annelersiniz. Zihninizde bir fikir var, belki aylardır, yıllardır hayalini kuruyorsunuz. Bu toplantıdan çıktığımızda o hayalinizin bir vücut bulmasını ümit ediyorum. Bu şehirden ayrıldığımızda Vanlı kadınların hayallerine bir kapı aralayalım istiyoruz. Nüfusun yarısını oluşturan kadınların gücünün tekrar hatırlanmasını sağlamak istiyoruz. Kadınları üretime nasıl katarız bunun yollarını arıyoruz."


"Van'da güçlü bir kadın teşkilatımız var"
AK Parti Genel Başkanı Ayşe Keşir ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı AK Parti Van İl Başkanlığı oldu. Parti binasını ziyaret eden Genel Başkan ve heyetini İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, İl Başkan Yardımcıları ve çok sayıda partili karşıladı.
Ziyaretin kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini dile getiren İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Kadın Kolları teşkilatlarının Van'da büyük işler başardığını ve başaracaklarını söyledi.


Ziyaretinde AK Parti Van İl Başkanlığı ziyaret defterini imzalayarak ikili görüşmeler yapan Genel Başkan Keşir, "Daha önce de Van ziyaretinde bulunmuştum. Ancak bu ziyaretimizde görüyoruz ki, Van teşkilatımız gücüne güç katmış. Güzel bir hava yakalamışız. Durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Serhat şehirimiz olan Van'ın bizde yeri ayrıdır. Bu duygu düşüncelerle bizleri kendi evimizde ağırladığınız için heyetim adına şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.
İl Başkanlığı ziyaretinde İl Kadın Kolları teşkilatını da ziyaret eden Keşir, İl Başkanı Havva Duran ve teşkilatıyla bir raya geldi. Teşkilata çalışmalarında kolaylıklar dileyen Keşir, kadınlarla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Hizmet içi eğitim binasında düzenlenen programa katılmak üzere parti binasından ayrıldı.
Edremit'te bulunan Hizmet İçi Eğitim Binasında AK Partili Kadınlarla bir araya gelen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, kadına yönelik şiddeti önleme konusunda son derece kararlı olduklarını belirtti.


AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, kadına yönelik şiddeti önleme konusunda son derece kararlı olduklarını belirtti. Çeşitli ziyaretler kapsamında Van'a gelen Keşir, Edremit ilçesindeki Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nde düzenlenen İl Kadın Kolları Teşkilatı Toplantısı'na katıldı.
Toplantıda kadın teşkilatlarına seslenen İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, şuanda gücünü AK Parti'ye, milletine ve geleceğine adamış bir kadın teşkilatı olduğunu kaydetti.


Kadın teşkilatlarının bu partinin en önemli unsurları olduğunu ifade eden Türkmenoğlu, "evlere girecek, gönüllere dokunacak ve teşkilatımızı köşe bucak anlatacaklar sizlersiniz. Biz gençler üzerinden 'bu hayatta en güvendiğiniz insan kimdir' adından bir anket yaptık. Gençlerimizin yüzde 90'ı 'Annem' cevabını verdi. Bu salonu dolduranlarda anne ve anne adaylarıdır. Anneler bizler için de çok önemlidir. Bu toplantıyı da çok önemsiyoruz. Buna benzer toplantıları da Türkiye geneli yapacak olan Kadın Kolları Genel Merkezimize de başarılar diliyorum. Bir taraftan parti faaliyetlerimizi yürütürken, diğer taraftan da girişimci kadın ruhunu ortaya koyacağız. Kadın istihdam alanları oluşturmalıyız. Her gittiğimiz kapıda devletimizin vermiş olduğu destekleri bizler anlatacağız. Bu şehirde 67 ayrı noktada hibe desteklerinin olduğunu unutmamalıyız. Kadın teşkilatlarımız ne yaptığını bilen ve bu ülke için ne yapacağını bile kadınlar vardır. Artık insanlara balık yemeyi değil, balık tutmayı anlatacağız. Bunları anlatacakta sizlersiniz. Saha çalışmalarımızda sizlere olan güvencimiz tamdır. 2023 yılının AK Parti için Van'a altın yılı olacaktır" ifadelerini kullandı.


Kadın teşkilatları buluşmasına katılan Genel Başkan Keşir, burada yaptığı konuşmada, 2002'de iktidara geldiklerinde, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi, ilk seçenek olarak belirlediklerini söyledi.Kadına yönelik şiddetle mücadelede son derece kararlı uygulamaları hayata geçirdiklerini vurgulayan Keşir, şunları kaydetti:
"Daha İstanbul Sözleşmesi yokken 2005'te Türk Ceza Kanunu'nu yeniledik. Töre, namus saikiyle işlenen cinayetleri ağırlaştırılmış suç kapsamına aldık. Töre, namus saikiyle işlenen cinayetler bugün yok denecek kadar azaldı. Bu konuda son derece kararlıyız ve bununla mücadele edeceğiz. Birileri çıkmış, AK Parti'yi bu konuda eleştirmeye kalkıyor. ya mübarek, siz kadına yönelik şiddetle mücadelede samimiyseniz, PKK'nın dağa zorla götürdüğü kız çocuklarının hakkıyla ilgili bir cümle edersiniz. Duydunuz mu bugüne kadar? Duyamazsınız. Görmezler, sağır ve dilsiz olurlar bu konuda. Ama gelirler, başka bir yerde başka bir vakayı AK Parti'ye fatura etmeye kalkarlar."


Ayşe Keşir, insanoğlunun var olduğu sürece yeni ihtiyaçların ortaya çıkacağını dile getirerek, "EBA diye bir ihtiyaç var mıydı? Pandemi oldu. İnternete girmek bir ihtiyaç oldu. Yeni ihtiyaçlar ortaya çıktı. Biz halen iddialıyız. İhtiyaçlara, sorunlara karşı çözümleri biz üretiriz. Bizim bir iddiamız var. Asla vazgeçmeyeceğiz." dedi.AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran'ın da konuşma yaptığı programa, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Genel Merkez Kadın Kolları MYK ve MKYK üyeleri ile partililer katıldı.
Van ziyaretleri kapsamında son olarak mahalle ziyaretlerinde bulunan Genel Başkan Keşir ve Genel Merkez heyeti, Vanlı kadınlarla bir araya gelerek AK Parti çalışmalarını anlatarak ziyaretlerini sonlandırdılar.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.