• ×

  Abdulahat Arvas

  1969 yılında Erciş ilçesinde doğdu. İktisat Fakültesi mezunu olan Arvas, yurtdışında petrokimya ve ekonomi üzerine eğitim aldı. MÜSİAD Van Şube Başkanlığı, Van Ticaret ve Sanayi Odası disiplin kurulu üyeliği, Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyetinde kurul üyeliği, Van Valiliği mikro kredi birimi üyeliği görevlerinde bulunan Arvas, Arapça ve Farsça biliyor.

  Arvas, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İrfan Kartal

 • ×

  Osman Nuri Gülaçar

  1965 yılında Van’da doğdu. Baba adı Ebubekir, anne adı Meyrem. İlk ve ortaöğretimini aynı ilde bitirdi. Van İmam-Hatip Lisesi’nden mezuniyetinin ardından Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu.

  Bölgesinde önemli kanaat önderlerinden birisi olarak tanınan Osman Nuri Gülaçar, 32 yıl imam-hatip olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı. 2014 Yerel Seçimlerinde Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

  24 Haziran 2018’de yapılan Genel Seçimlerde 27. Dönem Van Milletvekili olarak seçildi. AK Parti 6. Olağan Kongresi’nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olarak seçildi. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü olan Gülaçar, aynı zamanda Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Kürtçe ve Arapça bilen Gülaçar, evli ve 3 çocuk babasıdır.