• ×

  İlçe Başkanı

  ADNAN AYDİN

  Erciş

  Van’ın Erciş ilçesinde Yukarı Işıklı Mahallesinde 20.06.1965 yılında dünyaya geldim. İlkokulu Yukarı Işıklı Mahallesinin İlk Okulunda okudum. Ortaokulu Erciş Orta Okulunda okudum. Lise öğrenimimi ise Van Merkez Mehmet Akif Ersoy Lisesinde tamamladım. Lise öğrenimimden sonra belirli bir süreliğine medrese eğitimi aldım. Medrese eğitimimden sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi İktisat Fakültesinde okumaktayım. 1985 – 1987 yılları arasında askerlik görevimi Bolu Komando Tugayında tamamladım. 1988 yılında ticarete atıldım. Belirli süre sonra aile şirketi kurup yönetim kurulu başkanlığını yaptım. 2009 yılında yerel seçimlerinde Van ilinde il genel meclis üyesi olarak seçildim. Aynı yıl içinde İl Özel İdarede çeşitli işler, komisyon görevlerini yaptım. 2010 yılında İmar Komisyon görevlerini yaptım. 2011 yılında Plan Bütçe Komisyon görevlerini yaptım. 2012 yılında İç İşler Komisyon görevlerini yaptım. 2013 yılında Turizm ve Kültür Komisyon görevlerini yaptım. Bu görevlerde bulunurken Erciş ilçesinde köylere hizmet götürme birliğinde 5 yıl faal olarak görevde bulundum. 10.07.2014 yılında AK Parti Genel Merkezi tarafından Erciş AK Parti İlçe Başkanlığına atandım. Halen aktif görevimi yapmaktayım. Evli 6 çocuk babasıyım.

 • ×

  İlçe Başkanı

  CUMALİ SABIRLI

  Bahçesaray

 • ×

  İlçe Başkanı

  HALİT TOKTAŞ

  Gürpınar

  2002 yılında parti kurucu üyeliği mahalle başkanlığı ilçe başkan yardımcılığı belediye meclis üyeliği görevlerini ifa ettikten sonra 2014 yılından bu yana Gürpınar ilçe başkanlığı görevini yürütmekteyim.

 • ×

  İlçe Başkanı

  İBRAHİM VANLİ

  Muradiye

 • ×

  İlçe Başkanı

  MEHMET ALİ ÇİFTÇİ

  Çaldıran

  Caldiran yukari Mutlu köyünde doğdum ilk ve orta okul Erciş yibo da okudum meslek durumum şöför AKP sevdalisiyım

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUĞDAT GÜNİNİ

  Tuşba

  Ak Parti Tuşba İlçe Başkanı

 • ×

  İlçe Başkanı

  MUĞDAT SARİHAN

  Başkale

  1966 YILINDA BAŞKALEDE DOĞDUM ILK VE ORTA OKULU BAŞKALEDE OKUDUM EVLI 3 ÇOCUK BABASI YIM TICARETLE UĞRAŞIYORUM

 • ×

  İlçe Başkanı

  ORHAN YILDIRIMÇAKAR

  Özalp

 • ×

  İlçe Başkanı

  SAVAŞ NURULLAH KIYLIK

  Edremit

  SAVAŞ NURULLAH KIYLIK 1991 Van doğumlu ve ilköğretim ve lise öğrenimini VAN İlinde tamamladıktan sonra 2008 yılında Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, Var Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Yüksek lisans yaptığını dile getirdi. Yaklaşık dört yıldan bu yana kurucusu olduğu Kıylık Hukuk bürosunda avukatlık, danışmanlık ve takip işlemleri yaptığını söyleyen Kıylık, “Akademik anlamda Türk Hukuk Sitesi, Hukukinet v.b sitelerde makale yazarlığı yapmaktayım. Van Barosunun; İnsan Hakları, Çocuk Hakları, Bilişim, Yabancılar ve Mülteciler komisyonlarında komisyon üyesi olarak aktif görevler aldım. Van Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunda Başkan Yardımcılığı görevini uzun süre ifa ettim. Evliyim ve bir kız çocuğu babasıyım” dedi. Daha sonra siyasi tecrübeleri ve teşkilattaki görevlerine değinen Av. Kıylık, “2012 ve 2013 yıllarında Ak Parti Edremit Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı (Mali ve İdari İşler Başkanı), 2014 ve 2015 yılları arasında Ak Parti Van İl yönetim kurulu Üyeliği görevinde bulundum, 2015 yılından bu yana da Ak Parti Van İl Disiplin Kurulu üyesi olarak görevime devam etmekteyim. 30 Mart 2014 Yerel seçiminde Edremit ilçe seçim ve koordinasyon merkezinde (SKM) “İlçe Hukuk ve Eğitim İşleri Sorumlusu” olarak, 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde, 7 Haziran 2015 Genel seçiminde, 1 Kasım 2015 Genel seçiminde ve 16 Nisan 2017 Referandumunda il seçim ve koordinasyon merkezinde (SKM) “İl Hukuk ve Eğitim İşleri Sorumlusu” olarak görev yaptım” ŞUANDA DA VAN EDREMİT İLÇE BAŞKANI OLARAK HİZMET VERMEKTEYİM

 • ×

  İlçe Başkanı

  TAHSİN BABUR

  Çatak

 • ×

  İlçe Başkanı

  TAHSİN DEĞİRMENCİOĞLU

  Gevaş

  01.01.1955 Gevaş doğmlu ilk öğretimi dereağzı ilk okulu orta öğretim gevaş orta okulu lise açık öğretimi van da okdum 6 çocuk babası şu anda adalet kalkınma partisi gevaş ilçe başkanılığ gürevini yapmaktayım ve emekliyim

 • ×

  İlçe Başkanı

  VESİM YAVİÇ

  İpekyolu

  1963 Doğumlu Mali Müşavir Serbest Denetçi Evli Altı Çocuk Beş Torun Sahibi 2003 2007 Yılları 2 Dönem Akpari Van Merkez İlçe Bsşkanlığı 2007 2009 da Van İl BAŞKANLIĞI yaptı.